Misyon, Vizyon, Değerler ve Hedefler

Üniversitemizin Misyonu; İnsanlığın refahını arttırmayı ve belirlediği temalar altındaki sorunları çözmeyi önceleyen araştırmalar yapmak, sonuçlarını uygulamaya dönüştürmek; girişimci, kendini sürekli geliştiren, hak ve sorumluluklarının bilincinde, mesleki ve akademik alanda yetkin bireyler yetiştirmek ve bilgi birikimini toplumun hizmetine sunmaktır. Bu doğrultuda Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının misyonu; Üniversitemizde öğrenim gören tüm öğrencilerin sorunsuz bir öğrenim hayatı sürdürebilmeleri için, uygun teknolojiyi ve yöntemleri yasalar çerçevesinde kullanarak en kaliteli hizmeti en kısa sürede vermektir.

 

Üniversitemizin vizyonu; Bilgiyi üreten, kullanan, paylaşan ve temalarla farklılaşan öncü bir üniversite olmaktır. Bu doğrultuda Daire Başkanlığımızın vizyonu; sürekli gelişen bilgi ve teknolojileri kullanarak, güler yüzlü bir ifade ile güvenli ve mümkün olan en hızlı şekilde bilgi ve belge hizmeti sunan; öğrenci, öğretim elemanı ve personelin memnuniyetini ön plana çıkaran, ülke çapında örnek ve farklı bir birim olmaktır.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı olarak Üniversitemizdeki eğitimin sürekliliğinin sağlanması bakımından mevzuata bağlı, öğrencilerin karşılaştıkları yönetsel ve sistemsel karşılaştıkları sıkıntılara çözümsel, karşılaşabilecekleri sıkıntılara karşı önlem alarak ilerleme gayreti içerisindeyiz. Ülke çapında karşılaşılan durumlara yönelik olarak da; çözümsel yaklaşımlarımızla diğer Üniversitelerin öğrenci işleri birimlerine öncülük eden örnek çalışmalarımız son beş yıl içerisinde ispatlarıyla mevcuttur. 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Üniversiteler öğrencileri için yapılan çalışmalar buna örnek verilebilir.

Menüyü Kapat